Kýla v jizvě a ostatní defekty břišní stěny

Máte-li na břiše jizvu po operaci, existuje u vás riziko kýly v jizvě neboli břišní kýly. Tyto kýly se mohou objevit po několika týdnech, měsících, či dokonce letech na místě předchozího chirurgického zákroku a jejich velikost se různí od malého až po rozsáhlý a komplexní defekt. Pokud se totiž tyto potíže neléčí včas, kýla se může zvětšovat a může být později velmi obtížné ji odstranit.

Z operačního přístupu provedeme zrušení kýlního vaku, repozici jeho obsahu a uzavření prostupu (kýlní branky). Obvykle se provádí i plastika břišní stěny s využitím speciálních sítěk. Naším cílem je vždy zvolit takový operační postup, který je nejšetrnější vůči tělu. Preferujeme tedy různé typy laparoskopického řešení kýly, aby byl výsledný efekt z estetického hlediska co nejméně znatelný a vaše rekonvalescence co nejrychlejší .

V současné době využíváme nejmodernější typ speciálního laparoskopického přístupu – TEP ( totally extraperitoneal approach ). Při tomto operačním postupu implantujeme síťku do mezivrstev břišní stěny čímž eliminujeme možné obtíže způsobené cizorodým materiálem. Zároveň dochází k dostatečnému zpevnění rizikového místa a snížení výskytu recidivy kýly (1-3%).

U větších kýl provádíme novou techniku s názvem E-MILOS. Jde opět o  laparoskopický přístup se zavedením síťky většího rozměru a současně řešením diastázy (rozestupu) přímých svalů břišních.

Operace je prováděna v režimu jednodenní chirurgie, tzn. při nekomplikovaném průběhu je pacient propuštěn následující den po operaci. Výkon je v celkové anestezii a trvá 30-60min. Stehy se odstraňují 7.-10.den po operaci. Po operaci je nutné nosit kýlní pás po dobu 6týdnů.

Objednejte se ještě dnes!

Děkujeme za vaši důvěru. Uděláme všechno proto, abyste se cítili opět plní radosti a zdraví.

Můžete se také objednat telefonicky na +420 607 037 172

Kontakty

Ambulantní vyšetření a indikace k operaci včetně možnosti zajištění
interního předoperačního vyšetření provádíme zde

Klinika Ambicare Šeberov

K Hrnčířům 25
Praha 4, Šeberov
149 00

Objednávejte se zde:

+420 607 037 172
+420 601 129 744

Operační výkony provádíme zde:

Orthomed Neratovice

Městská nemocnice
Neratovice 
Alšova 462

Nemocnice Na Homolce

Roentgenova 37/2
Praha 5
150 30